Zatrudnianie nowych pracowników

Niezależnie od tego, czy dopiero zaczynasz nowy biznes, czy też szukasz możliwości rozwoju, zatrudnienie nowych pracowników może być dość trudnym zadaniem, zwłaszcza jeśli robisz to po raz pierwszy. Nie tylko koszty są zaangażowane, ale jest również presja zatrudniania właściwej osoby, która ma zestaw umiejętności, które szukasz.

Koszty

Istnieje wiele kosztów, które są zaangażowane w przyjmowanie nowego pracownika. Najbardziej oczywistym z nich jest wynagrodzenie, które będzie wypłacane, ale są też inne koszty, które obejmują takie rzeczy jak reklama pracy, biorąc czas na wywiady z kandydatami i potencjalnie również zapewnienie szkolenia dla nich, gdy zaczynają. Dobrą wiadomością na froncie szkolenia jest to, że istnieją dotacje rządowe dostępne dla małych firm w celu zapewnienia odpowiedniego szkolenia dla pracowników, które mogą być uprawnione, więc nie zapomnij sprawdzić porady opcji finansowych, jak nie wszystko jest zapewnienie kapitału początkowego.

Proces

Przed ogłoszeniem pracy trzeba będzie umieścić razem dobrze zdefiniowaną specyfikację pracy dla nowego pracownika. Będziesz musiał zdecydować, jakie dokładnie umiejętności są potrzebne i czy wymagają one wcześniejszego doświadczenia. Można znaleźć porady dotyczące tworzenia opisu stanowiska pracy, które poprowadzą Cię przez kluczowe elementy, które będziesz musiał wziąć pod uwagę. Należy również znać różne elementy prawa pracy, aby tworzona praca i sposób jej ogłaszania były zgodne z prawem.

Następnie należy rozważyć, gdzie masz zamiar reklamować pracę. Istnieje wiele opcji, w tym stron internetowych, gazet lokalnych, a także lokalnych urzędów pracy. Twoje najlepsze opcje będą prawdopodobnie określone przez umiejętności wnioskodawcy szukasz, a także wynagrodzenie będzie oferować.

Jeśli chodzi o rozmowę z kandydatami, powinieneś pomyśleć z wyprzedzeniem o tym, jakich informacji potrzebujesz od nich oprócz tego, co napisali w swoim CV. Powinieneś dostosować rozmowę do umiejętności, których wymagasz od kandydata. Możesz użyć wywiadu, aby dokonać pewnego rodzaju pomiaru umiejętności kandydata. Podczas gdy możesz stworzyć własną metodę oceny, dostępne są porady dotyczące pomiaru różnych rodzajów umiejętności, które prawdopodobnie zapewnią Ci bardziej solidną metodę oceny.

Jak czytamy na blogu iGoStartup.