Dotacje na rozwój technologiczny w maju i czerwcu 2016

dotacje na rozwój technologicznyStały rozwój technologiczny i wdrażanie nowych rozwiązań jest w dzisiejszych czasach rzeczą niezwykle ważną dla każdej firmy, która tylko chce utrzymać się na rynku – bez tego nie będziemy w stanie świadczyć dla naszych klientów usług stojących na odpowiednio wysokim poziomie. Niestety, nie jest to proste zadanie.

Opracowywanie i wdrażanie nowych technologii w większości przypadków wymaga sporych nakładów finansowych, przez co niektóre firmy – szczególnie małe i średnie – nie są w stanie w pełni sobie z tym poradzić. Warto jednak wiedzieć o tym, że Unia Europejska daje nam aktualnie spore możliwości jeśli chodzi o uzyskanie w związku z tym niemałego finansowania. Można w tym celu brać udział w najróżniejszych programach przeznaczonych dla przedsiębiorców.

dofinansowanie z UniiW maju i czerwcu 2016 przedsiębiorcy ze Śląska mogą uzyskać minimum 200 tysięcy złotych na różnego rodzaju prace badawczo – rozwojowe prowadzone w swojej firmie. Program jest uniwersalny i może być dostosowany do warunków i potrzeb konkretnych przedsiębiorców. W jego ramach można uzyskać dofinansowanie zarówno na tworzenie nowych rozwiązań od podstaw, jak i kontynuowanie już zaczętych prac albo też wdrażanie tych, które zostały wcześniej opracowane.

Głównym celem programu jest wspieranie rozwijających się przedsiębiorstw i pomaganie im w oferowaniu usług na coraz wyższym poziomie. Opisywany tutaj program przeznaczony jest dla przedsiębiorców działających na terenie województwa śląskiego. Jest to warunek niezbędny, zaś przedsiębiorca korzystający z dofinansowania musi wykazać, że jego działalność i rozwój firmy sprzyja jednocześnie rozwojowi całego województwa. Z tego też powodu wymagane jest, aby przedsiębiorstwo posiadało przynajmniej jeden zakład na Śląsku.

Program skierowany jest głównie do właścicieli małych i średnich firm, ale nie wyklucza udziału również większych przedsiębiorstw. Muszą one jednak spełnić nieco inne wymagania – przede wszystkim wykazać, że realizowane przez nie inwestycje i wdrażanie nowych rozwiązań będzie miało wpływ na polską gospodarkę i rozwój regionu. Preferowane są te firmy, które w ramach realizowania dofinansowanych inwestycji podejmują współpracę z małymi i średnimi firmami, tym samym sprzyjając ich rozwijaniu się.

projekty technologiczneFinansowanie może dotyczyć całego procesu tworzenia nowego rozwiązania, aż do jego produkcji, czyli pierwszego zastosowania w praktyce. Jeśli firma przygotowuje nowatorski projekt, program pomoże jej w dostosowaniu swoich linii produkcyjnych do jego wymagań. Finansowanie obejmuje również fazę testów nowej technologii i proces wdrażania jej do codziennego użytku.

Niezbędnym warunkiem do uzyskania takich środków finansowych jest udowodnienie, że projekt jaki zostanie dzięki nim zrealizowany ma duże znaczenie komercyjne. Kiedy finansowanie dobiegnie końca, a projekt zostanie w pełni zrealizowany i wdrożony do użytku, firma która otrzymała takie środki zobowiązana jest do przygotowania sprawozdania dotyczącego opłacalności nowej technologii oraz wpływu, jaki miała ona wpływ na rozwój przedsiębiorstwa.

Kategorie: Dotacje 2014-2020,